Agent Kuba

Chinaski v Londýně

Londýnský zpravodaj Agenta Kuby aneb Chinaski v Londýně

Tentokrát se Agent rozhodl zajít na koncert české hvězdy. Pořádně se do nich obul, prostě se s nikým a ničím nepáře!

Nazdar ďáblové!!!
Londýn je bezesporu kulturní centrum a co se týče hudby tak je to pomalu mekka populární hudby. Jen blbec jako já si pak může zvolit jako večerní program koncert Chinaski. Za tu dobu co žiji v Londýně (což jsou zhruba tři roky) se mi podařilo se úplně izolovat od jakékoliv Česko-Slovenské komunity (koneckonců jsem v Anglii, ne?) a rozhodně jsem nevyhledával večírky, na kterých se tito přistěhovalci schází. Takže to musel být nějaký zkrat nebo co…

Na tzv, CS párty, která se odehrála v sále ne nepodobném našim kulturákům, kromě Chinaski hráli ještě slovenští IMT Smile, kteří (když už nic jiného) jsou alespoň obstojní muzikanti. V sále bylo více Slováků než Čechů (ostatní národnosti jsem nezaznamenal…teda s vyjímkou ochranky), takže se kapela dočkala nadšených ovací.

To slavná česká kapela by zasloužila, aby po nich někdo něco hodil. Parta arogantích týpku, která hrála skladby, na které se nikdo nechytal, a o kterých si snad myslela, že budou někoho bavit. Kromě nepřesvěčivých instrumentálních výkonů a málátném výstupu na podiu, se totiž muzikanti snažili ignorovat jejich nejznámější skladby a hráli skoro jen materiál z posledních desek. Publikum sice ze slušnosti tleskalo, ale během skladeb blbě čumělo a bylo na něm vidět zklamání.
Jako moje krevní skupina to není a určitě bych si je doma nepustil, ale dejte mi pár škopků a rád si s nimi zabékám.
Nakonec ale celý večer zachranil předražený fernet na baru. A bylo dobře (ráno pak k tomu adekvátně blbě).
A teď vážně. Už jste slyšeli nový singl Beastie Boys???

A tím se loučím. Pro tentokrát. Ale já se vrátím.

28.2.2011

Londýnský zpravodaj Agenta Kuby aneb drobné zápisky z cest

Nazdar ďáblové!

Jsem vám již dlouho nic nenapsal, tak to musím hned napravit. Důvodem mého nepsání bylo drobnější cestování, během kterého jsem stihnul navštívit skotské Glasgow a anglický Brighton. Pozorní posluchači mého pořadu to jistě vědí, protože z obou měst byly také mé poslední dva příspěvky v rádiu. Teď k samotným výletům.

Pro cestu do Glasgow jsem využil služby jisté autobusové společnosti, která nabízí levné jízdenky a jediné co musíte přetrpět je více než devíti hodinová cesta, která je téměř bez zastávek a záchod je nepoužitelný. No sranda. Když už tam ale konečně dorazíte, tak objevíte industriální městečko, které má příjemné centrum (s hospodou na každém rohu…ale to koneckonců v celé Británii) a zajímavou atmosféru. Bohužel moc času nebylo, ale hudebně to tam žije. Pokud se tam ještě někdy podívám, tak určitě musím navštívit některý ze slavných skotských hudebních klubů. Jinak jsem tam potkal pár milých lídí. Člověk jménem Alex se dokonce objevil v mém pořadu a dozvěděl jsem se od něj (mimo jiné), že Green Day, Red Hot Chili Peppers a takové podobné kapely hrají metal. Dobře on! :)

Brighton si z určitého důvodu vybavuji pouze matně. Takže aspoň útržky: vlak, nádraží, cesta do města, obchody s CD (ty tam mají úžasné – to nešlo zapomenout), pláž, klub a kapela Tin Roots – to je asi tak všechno. Byl to náročný výlet (a trochu horší je to, že si ani nepamatuju, že bych tam něco natáčel pro rádio).

A když jsme u toho Brightonu, tak vám doporučuju mrknout na video níže, kde si můžete poslechnout spolupráci kapely British Sea Power (která z Brightonu pochází) a našich Ectasy Of St. Theresa. Jo a ještě než na něj kliknete (a nebo klidně aj potom), tak se mrkněte na můj profil na facebooku, kde spolu můžeme komunikovat.

31.1.2011

Londýnský zpravodaj Agenta Kuby aneb tam kde lišky dávají dobrou noc…

Zdravíčko! Je tady Kuba s dalším zpravodajem. Tento týden se přátelé zastavím u lišek. Londýn jich je totiž plný a ač je to k nevíře běhají jich tady po městě tisíce. Já jsem s nimi poprvé přišel do styku, když jsem se jednou v noci vracel taxíkem domů. Jenom za ten jeden večer jsem jich zahlédl desítky. Běhají si ze zahrady na zahradu, od odpadkáče k odpadkáči. Ve dne je nezahlídnete, to jsou mršky schované, ale jak se setmí stávají se vládci ulic. Spousta obyvatel Londýna je z nich nešťastná, ale osobně musím říct, že mi to přijde milé. Člověk se vrací nakalený z pařby, tak tak dojde domů, a kolem něho běhají lišky. Takže kdyby jste se někdy náhodou dostali do Londýna, tak doporučuji noční procházku londýnskou čtvrtí lehce vzdálené od centra (nedoporučuji ale čtvrť Walthamstow… to by ta procházka mohla být i jedna z posledních).

No a když jsme u těch lišek, tak si poslechněte skladbu The Fox od amerických Nada Surf. Enjoy

17.1.2011

Londýnský zpravodaj Agenta Kuby aneb jak se za La Manche volá…

Ďáblové a ďáblice. Všechny vás zdravím u mého prvního psaného příspěvku. Byl jsem slušně (jak jinak, že jo…) požádán, abych každý týden něco sepsal a já si teď lámu hlavu s tím jak začít.

Nejlépe asi bude, když se malinko představím, protože v rádiu na to čas nemám (a pravděpodobně to ani nikoho nezajímá). Tákže. Od narození mi říkají Kuba Malar a jsem zlínský rodák (stejně jako třeba Tomáš Baťa, Ilja Prachař, František Bartoš nebo Josef Polášek). K mým zálibám patří především sledování socialistických filmů v čele s Andělem na horách (vážně ten film zbožňuji) a do toho si občas pouštím nějakou tu hudbu. V poslední době mě úplně pohltili žánry shoegaze, chillwave a dream pop, ale vzhledem k tomu, že je to se mnou co se hudby týče složitější doporučuji mrknout na můj last.fm profil http://www.last.fm/user/jacobdope a tam si můžete udělat obrázek o tom, v jakých hudebních sférách se pohybuji.

Co je ale hlavní, jsem v Londýně, a je tady překvapivě deštivo. A hlavně o Londýně budou mé budoucí příspěvky. Občas k tomu přidám hudební tip a různé myšlenkové pochody, kterým možná ani nebudete rozumnět, ale to vůbec nevadí.

A tím se loučím. Pro tentokrát. Ale já se vrátím.

Agent Kuba