ROCKOVÉ VLASY PRO DĚTSKÝ A ŽENSKÝ ÚSMĚV

vlasy_web

Věnujte kus svých vlasů pro dobrou věc!
Že společně umíme pomoci dobré věci víme z minulých let, kdy jsme sbírali řetězy, udělali bazárek rockových rarit, stali se dárci kostní dřeně, .. a teď hledáme vlasaté rockery a rockerky, kteří poskytnou kus svých vlasů našemu projektu „Rockové vlasy pro dětský a ženský úsměv.“ Takto získané vlasy předáme kadeřnickému salonu Dlouhovláska, kde je použijí na výrobu paruk pro ženy a děti po nemoci, kvůli které přišly o vlasy.

Salon Dlouhovláska materiálně a finančně pomáhá dětem s vrozenými vadami, dětem s vážným onemocněním a dětem v onkologické léčbě a také po jejím ukončení.

Jak se dají vlasy darovat a kde se bude stříhat?

Můžete si vlasy nechat ostříhat ve svém kadeřnictví a prameny svázané gumičkou (nebo cop) poslat na adresu: rádio ROCK MAX, Mladcová 400, 76001 Zlín. V tomto případě uvítáme vaše fotky před a po ostříhání.

Pro darování je ideální délka ustřiženého pramene vlasů v délce 35 – 40cm, ale je možné věnovat i 25cm (vhodné pro výrobu krátkých paruk pro děti).

Kdo chcete podpořit dobrou věc, vykouzlit opět dětem a ženám na tváři jejich úsměv, ozvěte se nám na studio@rockmax.cz a vše potřebné domluvíme.

Naše heslo je: „Rockové vlasy pro dětský a ženský úsměv.“

Další stříhání rockových vlasů proběhlo 13.7.2021, kdy se v prostorách rádia Rock Max stříhalo 14 rockových hlav.

Během stříhání si Šárka pozvala do studia Petru „Dlouhovlásku“ Valentovou:
Stříhali jsme 6.5.2019 a toto je našich 17 odvážných! Moc děkujeme a jsme rádi, že jste přišli udělat dobrou věc.

Máme za sebou první předání paruk! Celkem se jich díky vám podařilo vyrobit sedm, což je opravdu úspěch! Děkujeme! Na video z předání se můžete podívat zde:

Pomáhá s námi i Vašek
Můj příběh vlastně vznikl na Masters of Rock ve Vizovicích. Byla tam holka a na hlavě skoro nic. Jsem si řekl, třeba nějaká punkerka nebo co. Když jsem pak ji viděl z blízka, tak jsem viděl nějaké chmíří a říkám „houby punkerka, ale vážně nemocná“. Holka jak obrázek, ale bohužel bez vlasů a namalované obočí. Říkám chudina, tolik ožralých dluhovlasých chlapů, co ty vlasy majů hnusné, bez žádné péče a vůbec si jich nevážíja. Co ona by za to dala a jak hezky by sa o ně starala. Co by dala za opravdu hezku paruku, která není jak paruka, ale jako opravdové vlasy. A zrodila se myšlenka. A pak 5 let nepochopení v rodině, umývání, rozčesávání, péče a výmluv, že ty vlasy chcu, protože su rocker. Jo já je chcu, ale mě narostou, ale jim třeba už ne. A su rád, že tu je Dlouhovláska. Že tu je někdo, kdo má podobné myšlení, protože děda mi umřel na rakovinu, kamarádce v 15 vypadaly všechny vlasy a sestřenčin přítel už je také po druhé chemoterapii a má hlavu jak koleno. Vy máte média, vy toho zmožete moc, já jen možu velice rád a ochotně pomáhat, jestli budete chtět. Takže přišel tajný plán. Svatbu jsem měl 2.9. a ten plán? Ráno se vypratit jako hašišák a pro nevěstu už přijet jako hezoun. Všecho samozřejmě domluvené s mojí kadeřnicí. Trochu šokovat, překvapit, rozloučit se se svobodou a s vlasy, ale poslat je pomáhat do světa. Říkám, když bude potřeba, rád pomožu.

Můžete se podívat, jak jsme stříhali na festivalu Masters of Rock 2017:

16.07.2021 | patří do: ROCK MAX, top

Comments Closed