VESELSKÉ KULTURNÍ LÉTO

PLAGÁT STODOLNI_BAR_A3plus_5ks

Veselské kulturní léto si již po šesté klade za cíl nabídnout pestrou nabídku všech druhů umění a zároveň tak přispět k oživení nejrůznějších koutů města v průběhu letních měsíců. V letošním roce se kultura dostane do všech městských částí, které od června do srpna ožijí hudbou, divadlem, filmem či výtvarným uměním.

Pro děti a jejich rodiče jsme opět připravili sérii zábavných odpolední, která se uskuteční pod jednotným názvem Hrátky v parku. Opět se spolu s „hrátkami“ podíváme i do odlehlých koutů města a navštívíme mimo již tradičního Parku Petra Bezruče (3. 9.) i Zarazické centrum (13. 8.), sídliště Hutník (18. 6.) či městskou část Milokošť (2. 7.). Můžete se těšit na širokou nabídku tvůrčích dílen, sportovních a dovednostních aktivit doprovázených divadelním či hudebním kulturním programem.

V měsíci červenci se uskuteční další ročník multižánrového festivalu Svátek Bláznů (14. – 15. 7.), který každoročně přináší výběr toho nejzajímavějšího z alternativní produkce mladých či již zavedených umělců z oblasti hudby, divadla a výtvarného umění. Zámecký park ožije pouličním a kejklířským divadlem za bohatého hudebního doprovodu. V letošním roce se můžete těšit na Puding paní Elvisovej, Sarah and the Adams, akrobatické divadlo Tety, loutkoherecké vystoupení Nori Sawy, Slam poetry a další. Nebude samozřejmě chybět ani bohatý odpolední program pro děti.

Rockové večery
Na své si přijdou i příznivci tradičních rockových evergreenů a současné bigbítové scény. Jako každým rokem nabídneme sérii večerů v areálu Komár, kde se uskuteční jak Červencová (22. 7.) a Srpnová noc s kapelou Artemis (26. 8.), tak Vzpomínkový večer se skupinami Ferrum a Generace (5. 8.).

Koncerty v areálu přístavu Baťova kanálu
Jedním z tradičně atraktivních a nejvýznamnějších kulturní událostí letní sezóny jsou jistě koncerty pořádané v areálu Přístavu Baťova kanálu. V malebném prostředí se nám v průběhu léta představí žánrově nezařaditelná, šestinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl Lenka Dusilová s doprovodnou kapelou Baromantika (6. 7.), dále potom jeden z nejznámějších moravských lidových zpěváků Jožka Černý s doprovodem místní cimbálové muziky Radošov (8. 7.) a jako hlavní bod programu funková formace Monkey Bussiness (12. 8.). V současné době je již možné zakoupit vstupenky na všechny plánované koncerty za zvýhodněnou předprodejní cenu.

03.07.2017 | patří do: ROCK MAX

Comments Closed