TRUCK TRIAL V MOHELNICI – report

trucktrial

Na druhý podnik truck trialového mistrovství vyrazila i dvojice z Branek – Bronislav Ševčík s Oldřich Vašut. I přes obrovský technický hendikep dokázala posádka urvat body a ocenění za 2. místo ve třídě S3. Konec května patří již po mnoho let v truck trialovém sportu neodmyslitelně k Mohelnici a její motokrosové trati. Nejinak tomu bylo i letos a do místa nedaleko Olomouce se sjelo pestré startovní pole čítající 40 soutěžních vozů. Do domácího truck trialového mistrovství patří již devět let i posádka z Branek na Moravě Bronislav Ševčík s Oldřichem Vašutem. Valašská posádka startuje v terénních závodech s vozem Praga V3S. „Přes zimní pauzu jsme se rozhodli, že auto trošku poléčíme. Do každé sezony vstupujeme v nových barvách a za devět let už bylo na karoserii opravdu spousta laku. Vétřiesku jsme odhalili až na plech a poté dostal vůz nový kabát. Krom těchto kosmetických úprav jsme předělali i přední nápravu a čepy. A jelikož se scházíme u auta jen když čas dovolí, tak jsme měli před závodem v Mohelnici docela napilno. Některé reklamy jsem dolepoval na pragovku až těsně před startem,“ popsal hektickou přípravu na moravskou soutěž Bronislav Ševčík.

Mohelnický závod je ale pro valašské posádky svátkem a Ševčík s Vašutem si nechtěli tento závod nechat ujít. Posádka z Branek je zařazena se svým vozem do třídy S3, kde bylo celkem devět dvojic. Kromě pěti vozů Praga V3S, zde byly dva vozy IVECO a po jednom zastoupení měly GAZ66 a VIZA ROSS. Valaši finišovali s přípravou auta na poslední chvíli a tak se stalo, že jim utekl jeden hodně důležitý moment. „Díky hektickým přípravám se stalo, že nikdo nevyzkoušel funkčnost uzávěrky. Tento nepříjemný problém jsme zjistili až ve chvíli, kdy jsme projížděli soutěžní sekci. V tu chvíli přišlo na řadu rozhodování, zda jet či nejet, neboť jet bez uzávěrky byl pro nás velký hendikep. My se rozhodli bojovat a na konci sobotní části závodu jsme byli klasifikováni na 5. místě ve třídě,“ prozradil technickou indispozici vozu Ševčík. Stejně jako bylo proměnlivé počasí nad mohelnickým závodištěm, tak byl znatelný i výkon mezi oběma dny u valašské dvojice.

V sobotu posádky měly oblohu pod mraky, zato neděle byla krásně prosluněná. V sobotu Ševčík ztrácel, ale v neděli stahoval bodové manko. „Nedělní část závodu již byla z našeho pohledu mnohem lepší a i nás v autě to mnohem víc bavilo. Postupně jsme umazávali bodové odstupy od soupeřů, až se nám nakonec podařilo prokousat se na stříbrný stupínek ve třídě. S ohledem na nefunkčnost uzávěrky má toto umístění pro nás cenu vítězství,“ zhodnotil dvoudenní závod Bronislav Ševčík.

Valašská posádka Bronislav Ševčík – Oldřich Vašut s Pragou V3S a startovním číslem 385 dokončila Velkou cenu Mohelnice na 2. místě ve třídě S3. Dvojice nestačila pouze za soutěžící startující s vozem Viza Ross, ale na hrudi ji hřeje pocit, že z „pragovek“ byli nejlepší. Dalším závodem, kde se Ševčík s Vašutem objeví, bude v polovině srpna truck trial v Kunštátu.

Další závod borce čeká 12. – 13. srpen, to se jede Kunštát.

10.06.2017 | patří do: ROCK MAX

Comments Closed