NA KOLE VINOHRADY, 29.4. Uherské Hradiště

Plakatna_kole_vinohrady_JARO_2017-600x849

I tento rok se zapálíme pro cyklistiku. Jako vždy vyrazíme na akci Na kole vinohrady Uherskohradišťska. V sobotu 29. dubna šlápneme do pedálů a vy můžete být u toho s námi. Symbolické otvírání cyklistických stezek začne v sobotu 29. 4. v 8.30 hodin na Masarykově náměstí v Uh. Hradišti.

Bude připraveno opět 7 cyklistických tras a 2 pěší trasy různé délky a náročnosti, které vedou přes oblast Uherskohradišťska. Trasy jsou připraveny pro náročnější cyklisty, kteří mohou zdolat buď stezku Blatnického roháče nebo stezku Muškátu moravského, obcemi stejnojmenného regionu se můžete projet, pokud si zvolíte Stezku Dolním Poolšavím. Převýšení 100 metrů a délka 39 km vás čeká na stezce Rulandského bílého, výlet do historie pak na Velehradské stezce. Kolem Baťova kanálu do Napajedel a zpět vás přes stejnojmenný region provede Stezka Za Moravú. Pro pohodáře a rodiny s dětmi byla v roce 2015 vytyčena nenáročná Salašská stezka, která měří 25 km. Kromě vinných sklípků mohou registrovaní účastníci akce na jednotlivých trasách navštívit řadu zajímavých míst a pamětihodností, díky výborné spolupráci s místními partnery je vstup do těchto objektů zdarma nebo za zvýhodněné vstupné.

Registrace účastníků bude na Masarykově náměstí probíhat od 8.30 do 9.30 hodin, poté bude následovat slavnostní zahájení a starty jednotlivých stezek. Registrační poplatek na akci je 50 Kč, součástí tohoto poplatku je identifikační pásek, brožura s mapkou, popisem tras a slosovacím kuponem, který každý účastník akce může po dojezdu zpět na Masarykovo náměstí vhodit do osudí a tím získat možnost zúčastnit se losování o zajímavé „dojezdové“ ceny. Děti a mládež do 15 let mají účast zdarma, i ony však dostanou identifikační pásek a registrační brožuru se slosovacím kuponem, pro ně bude připravena „dětská“ tombola.

Od 15.30 hodin bude na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti připraven pro účastníky akce i širokou veřejnost kulturní program, ve kterém vystoupí Mužský sbor Kudlovice a CM Bálešáci ze Starého Města, proběhne losování tombol a vyhlášení výsledků soutěže na FB. Bude také připraven malý vinný trh.

NA KOLE VINOHRADY UHERSKOHRADIŠŤSKA je součástí projektu KRAJEM VÍNA 2017 na Moravských vinařských stezkách, který letos zahrnuje celkem 11 akcí.

21.04.2017 | patří do: ROCK MAX

Comments Closed