MOVEMBER S ROCK MAXEM

web_mov

I letos se přidáváme ke kampani na prevenci a budeme na ROCK MAXu mluvit o rakovině prostaty, rizicích, prevenci i osudech chlapů bojovníků! Movember vyzývá muže k tomu, aby změnili pomocí kníru svůj vzhled a tím celkově pohled na mužské zdraví.

Že s námi držíte partu, můžete ukázat i samolepkou ROCK MAXu s motivem Movemveru, kterou si budete moct v průběhu měsíce vyzvednout ve vybraných klubech.

České MO brothers zastupuje třeba Oto Balage, Michal Dvořák, Ondřej Havelka, Petr „Kuchta“ Kuchař, Dan Bárta, David Matásek nebo Michal Pavlíček a spousta dalších.

Vyšetření pomocí odběru:

Společnost Beckman Coulter ve spolupráci s Imalab (a dalšími laboratořemi po celé ČR) nabízí vyšetření Prostatického specifického antigenu (PSA) v rámci Movemberu zdarma. Stačí vyplnit formulář na webu a obratem vám přijde poukaz na otestování zdarma. V případě zvýšených hodnost PSA můžete uplatit slevový poukaz na vyšetření Indexu zdraví prostaty (PHI).

Historie projektu MOVEMBER:

To se v roce 2003 sešla parta chlapíků na jedno v Melbourne v Austrálii. Slovo dalo slovo a na přetřes přišly ženské vnady, a nějak přišlo i na to, že holky samy o sobě dokázaly své vnady prodat i jinak. Totiž použily je jako prostředek pro získání prostředků, ale i informovanosti, o rakovině prsů. A odtud už byl jen krůček k tomu probrat i rakovinu mužských předností. Tedy rakovinu varlat a prostaty. Jenže uznejme, není to tak jednoduché – to se má vážně ukazovat tahle mužská pýcha? I při vědomí toho, že o kvalitách pánové rádi mluví, ale realita bývá… prostě jiná.

A tak došlo na jinou mužskou pýchu – pořádný chlapský knír! Plán to byl jednoduchý: vrátit zpět na scénu knír, spíš jako žert, a přitom udělat něco pro mužské zdraví. Přímo v roce 2003 se ještě nevybraly žádné peníze, ale chlapi, kteří stáli za Mo, zjistili, jak ohromný potenciál má knír k tomu, aby vyprovokoval rozhovor o mužském zdraví.

Prostředky vybrané i letos v České republice putují na nadační fond MUŽI PROTI RAKOVINĚ, který je zaměřený přímo na podporu boje s rakovinou prostaty a změnu pohledu na zdraví chlapů. Nadační fond MUŽI PROTI RAKOVINĚ poskytuje informace přispívající k podpoře boje proti rakovině prostaty, a vybranými prostředky v rámci kampaně MOVEMBER přímo podporuje tento boj a osvětu v rámci České republiky.

http://www.muziprotirakovine.cz/

Na ROCK MAXu o mužském zdraví mluvil:

Antonín Procházka ml. – herec, režisér

Díky hereckému rodinnému zázemí se od dětství pohybuje po jevištích různých českých divadel a snaží se po nich pohybovat tak, aby pokaždé neupadl a divákům se jeho herectví líbilo. Studoval uměleckou VOŠ ve Zlíně. Vzhledem k velké zálibě v moderní filmové technice se vzdělával ve filmařském oboru. Je spoluzakladatelem filmového studia Eight Circuits Films a půjčovny filmové techniky RentalFilmTech. V současné době se tedy nejvíce věnuje audiovisuální tvorbě jako režisér, kameraman a scénárista. Natočil několik reklamních spotů, videoklipů, dokumentárních filmů, krátkometrážních filmů a česko-japonský celovečerní film Splněný zen dle vlastního scénáře.

představení
o těle a mysli
alternativní medicína
jak se změnil
jak se cítil
jak na to přišel
vzkaz od Tondy

MUDr. Jana Halámková, Ph.D.
Je onkoložkou, absolventkou LF Masarykovy Univerzity v Brně, atestaci složila z vnitřního lékařství a klinické onkologie, absolvovala zahraniční stáže v Paříži, Dijonu,  pracovala  v Institutu Julese Bordeta v Bruselu.  MUDr. Jana Halámková, Ph.D. je autorkou celé řady odborných publikací. V současné době působí jako lékařka Kliniky komplexní onkologické péče Masarykova onkologického ústavu v Brně a odborná asistentka LF Masarykovy Univerzity v Brně.

statistiky

nejčastější důvody k návštěvě lékaře

jak probíhá léčba

co by muži neměli podceňovat

jaká je prevence

vzkaz pro všechny

01.11.2017 | patří do: ROCK MAX, top

Comments Closed