LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA UHERSKÉ HRADIŠTĚ TAKÉ POMÁHÁ

LFS17_web_vizual_promo_plakat_mensi-724x1024-600x849

43. Letní filmová škola se bude konat od 28. července do 6. srpna v Uherském Hradišti. Divákům nabídne program rozdělený do následujících základních bloků: Fokus, Inventura, Spektrum, Visegrádský horizont, Hosté, AČFK uvádí a Zvláštní uvedení. Filmový program doplní dvě letní kina.
Největší prostor bude věnován švédské kinematografii.Svou retrospektivu na LFŠ uvede Tarik Salea a navštíví nás i filmoví odborníci Jan Holmberg a Erik Hedling. K nim se přidá i jeden z vůbec nejvýznamnějších švédských režisérů Jan Troell, potvrzen je také syn Ingmara Bergmana Daniel Bergman, který je sám režisérem a mkterý se zúčastnil i nedávného Zlín Film Festivalu.

V sobotu 5. srpna slavnostně zakončíme 43. ročník Letní filmové školy exkluzivní předpremiérou nového filmu Jana a Zdeňka Svěrákových Po strništi bos. V kině Hvězda uvidí diváci Letní filmové školy film o téměř dva týdny dříve, než vstoupí do českých kin. Jedním z vrcholů letošní „Filmovky“ bude jistě kompletní retrospektiva Andreje Tarkovského. Všechny celovečerní filmy Tarkovského budou na LFŠ vůbec poprvé uvedeny v restaurované verzi a vedle nich promítneme i jeho studentské snímky Zabijáci a Dneska se nikam nejede.

Jedním z vrcholů doprovodného programu bude výstava fotografií Erika Johanssona, jehož styl se označuje jako surrealistický realismus. Leitmotivy jeho tvorby jsou imaginace, humor a fascinace krajinou. Vernisáž jeho výstavy Imagine proběhne ve foyer kina Hvězda v zahajovací den Letní filmové školy 28. července v 18 hodin.

Můžete pomoci!

Radio ROCK MAX ve spolupráci s paní Zdeňkou Wasserbauerovou vyzývá své posluchače a návštěvníky LFŠ, aby se v rámci sloganu „Držíme spolu“ zapojili do náboru zájemců o vstup do Registru dárců kostní dřeně v Uhersém Hradišti během LFŠ. Paní Wasserbauerová je známá a velká činovnice v oblasti náboru do registru, laureátka Ceny Via Bona 2015, která za posledních 20 let přesvědčila přes 9.000 lidí, aby vstoupili do registru dárců kostní dřeně. Jezdí po školách, přednáší a vysvětluje dnešním mladým lidem proč se zapsat.

Myslíme si, že LFŠ je dobrou příležitostí oslovit ty nejvhodnější dárce z celé ČR. Odběry vzorků krve zájemcům o vstup do registru proběhnou v jedné ze tříd ZŠ UNESCO v Uh. Hradišti během LFŠ v sobotu 29. a neděli 30. července v čase vždy od 12:00 do 19:00 hodin.

DENNÍ PROGRAM LFŠ – ZDE

Přehled sekcí

Fokus Švédsko
- Němý film s živou hudbou
- Velikáni suterénu
- Švédská krimi
- Imigrace
- Folkhemmet

Inventura
- Retrospektiva: Andrej Tarkovskij
- Britský heritage film
- Sci-fi

Spektrum
- New French Extremity
- Press Start
- Hot TV
- Letní festivalové echo

Visegrádský horizont
- Češi v zahraničí: František Čáp
- Novinky Visegradu
- Studentské filmy

AČFK uvádí
- LFŠ uvádí
- Distribuce
- Projekt 100

Letní kina
- Podob(izn)y českého hororu
- České novinky s innogy

25.07.2017 | patří do: ROCK MAX

Comments Closed