47. BARUM CZECH RALLY ZLÍN, 25.-27.8.

barum

Tak jako každý rok i tentokrát se můžeme poslední srpnový víkend těšit na největší motoristický svátek u nás. Je tady BARUM CZECH RALLY ZLÍN! Několik desítek tisíc nadšenců do závodních aut opět budou hltat každý průjezd. Musíme se přiznat, že na tom nejsme jinak. Na ROCK MAXu pro vás budeme přinášet nejčerstvější informaci k letošnímu ročníku. A budeme také přímo na trati, takže pokud si naladíte právě naše rádio, budete znát každý centimetr trati a každou aktualitu k Barum Czech Rally Zlín. Přineseme vám vždy čerstvě také dopravní omezení, která v průběhu závodu vzniknou. Prostě kompletní info!

Barum Czech Rally Zlín je doplněna také o Zážitkový program (lety vrtulníkem, jízda závodními speciály a další), také o klasickou Star Rally Historic. Letos poprvé čeká příznivce motosportu také Green Rally, což je „závod“ elektromobilů a vozidel s hybridním pohonem. Nepůjde o klasickou rally, nýbrž o jízdu pravidelnosti, při které posádky absolvují některé z klasických rychlostních zkoušek Barum rally, okořenenou o speciální úkoly, jako například jízdu zručnosti, a také o společensko-kulturní vyžití v areálu Lázní Luhačovice spojené s příjemnými gastronomickými zážitky či relaxací ve welness. Green Rally startuje v sobotu 26. srpna 2017 a její cíl je naplánován na nedělní odpoledne.

Ti co rádi sportují se jistě také zapojí do závodu Zlínská kola. Jedná se o premiérový ročník cyklistického závodu Zlínská kola, který je určen jak pro profíky, tak pro širokou veřejnost. Tahle „cyklo rally“ se uskuteční v pátek odpoledne 25. srpna 2017 v centru Zlína, kde se budeš moct projet po připravené trati městské rychlostní zkoušky Barum Rally. Zlínská kola nebudou měřená na čas, půjde o volnou jízdu, v cíli se ale účastníci přesto mohou těšit na různé ceny a dárky! Můžeš jet na jakémkoliv kole – od závodní silničky přes městskou skládačku až po historický velocipéd, povolena je i jízda na koloběžce! Termín závodu: 25. srpna 2017 od 16:30, před závodem je nutné se osobně prezentovat od 12 hodin v parku Svobody vedle zlínského zámku.

Ještě než vyrazí vůbec první závodníci na trať, ještě než pořadatelé položí první kužel, tak vám přineseme podrobnosti z příprav. O tom, jak se chystá Barum Czech Rally Zlín se na našich vlnách rozpovídá ředitel závodu Miloslav Regner.

ZÁKLADNÍ PROGRAM RALLY

Středa 23. srpna 2017
seznamovací jízdy

Čtvrtek 24. srpna 2017
seznamovací jízdy
administrativní přejímka
technická přejímka
seznamovací jízdy na divácké Super RZ Zlín

Pátek 25. srpna 2017
volný trénink / kvalifikační RZ
testovací RZ / Shakedown
16 hodin: slavnostní start rally (náměstí Míru – radnice, Zlín)
20 hodin: divácká Super RZ Zlín

Sobota 26. srpna 2017
1. etapa

Neděle 27. srpna 2017
2. etapa
16 hodin: cíl rally, vyhlášení výsledků, rozdílení cen (Zlín, náměstí Míru – radnice)

Podrobné informace o letošním ročníku najdete na www.czechrally.cz

24.08.2017 | patří do: ROCK MAX, top

Comments Closed