VYBARVENÝ BĚH, 10.6. Kroměříž

Vybarveny_beh_2016-600x400

Hlavní turistickou sezonu v Kroměříži v sobotu 10. června odstartuje Vybarvený běh. Účastníci závodu, v němž nepůjde o čas, proběhnou centrem města a při tom budou po sobě házet práškové barvy. Cílem akce je především zábava. Běh je propagací zdravého životního stylu, aktivního pohybu a rekreačních sportů. V Kroměříži se koná podruhé.

„Byli jsme zvědaví, jak se tato aktivita ve městě ujme. Zájem lidí je již nyní vyšší než loni, což svědčí o tom, že jsme se sázkou na Vybarvený běh nespletli,“ řekl starosta Jaroslav Němec.
Účastníci budou muset projít různá stanoviště a barevné zóny. Cílem je co nejvíce se vybarvit. Budou vybarvovat sami sebe, každý dostane balíček zdravotně nezávadných a v přírodě okamžitě odbouratelných barev. Nejúspěšnější účastníky čeká odměna v podobě věcných cen.
Registrace přes internet využilo přes 1400 zájemců, kteří si začali na radnici vyzvedávat balíčky se startovním číslem, barvami, tričkem, brýlemi a odznáčkem. „Za první den si balíček vyzvedlo asi 90 lidí,“ uvedla Lucie Roubalíková z radničního odboru kultury a cestovního ruchu.
Zájemci se nyní až do 9. června mohou registrovat ještě na radnici a poslední opozdilci v den konání běhu od 9:00 do 11:00. „Na místě budou také k dokoupení barvy i brýle,“ dodala Roubalíková. Vybarvený běh bude zahájen v 11:00, odstartuje ho kroměřížský starosta Jaroslav Němec.
Připraven je také bohatý doprovodný program, který nabídne koncerty Xindla X, zpěvačky Lenny, kroměřížské kapely DneskaNe a holešovských Los Perdidos, vystoupení bubeníků Tambores ze slovenské Nitry, mažoretek LEXY Kroměříž nebo taneční skupiny KST SWING Kroměříž. Bližší informace jsou na webu www.vybarvenybeh.cz.
Vybarvený běh zahajuje ve městě hlavní turistickou sezonu, která je nazvaná Kroměříž nezastavíš. Snaží se upozornit na rozmanitost sportovních a pohybových aktivit ve vazbě na turismus. Město bude pořádat například Den tance nebo novinku v podobě akce Sklouzněte se do prázdnin s obří vodní skluzavkou. Nabídne i nový a delší prohlídkový okruh Z časů dávných i nedávných či turistické tipy z Hané, Chřibů a Hostýnských vrchů.
„A samozřejmě nechybí ani atrakce přímo ve městě. Připravujeme mobilní aplikaci se zábavnou hrou v systému Geofun a především relaxační zónu na Velkém náměstí, která bude nejen místem k zábavě a odpočinku, ale i dějištěm pravidelných pohybových a kulturních akcí,“ dodal vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna.
Kroměříž se v posledních letech snaží přilákat turisty do města na jiné téma. V minulých letech to byly technické památky, film či výtvarné umění. Kompletní přehled na letošní sezonu chystaných akcí je na webu.

05.06.2017 | patří do: ROCK MAX

Comments Closed