Rockování s Jardou Louckým

rsjl

Pravidelná rubrika

Časy vysílání

  • pondělí až pátek
  • 12:45, 15:30 a 20:15
  • a každou noc (i o víkendech) reprízy toho nejlepšího

Tento týden uslyšíte také ukázku Spiral z alba Erica Claptona, které nazval I Still Do, ovšem uslyšíte i kousek od jeho generačního souputníka Jeffa Becka. Jeff se s Ericem Claptonem v šedesátých letech lehounce míjel v kapele Yardbirds a to určitě není jediné pojítko, které tyto dva skvělé kytaristy spojuje. Oba dva se dokázali držet v absolutní hudební špičce dlouhá desetiletí, ale určitě bych našel také odlišnosti. Jestliže nahrávka I Still Do, je v sólové diskografii Erica Claptona 23. zápisem, tak Beckovo album Loud Hailer je teprve jedenáctým. Jeff Beck byl dokonce občas obviňován z jakési mírné pasivity, ale není to úplně oprávněné. Jednak Jeff Beck je velkým fandou starých vozítek a část volného času věnuje jejich zušlechťování a jednak poměrně dost často hostuje na nahrávkách jiných umělců. Když už je řeč o názvu jeho alba Loud Hailer, tak v parafrázi na Claptonovo album I Still Do, bych album Loud Hailer klidně překřtil na I Still Do and I Am The Best, tedy pořád hraju a jsem nejlepší. Beckova nahrávka je totiž naprosto neuvěřitelně invenční, jak hudebně, tak zvukově, takže se ani sekundu nechce věřit, že je to album muzikanta, kterému je 72 let. Barevnost alba, které osciluje mezi tvrdými riffy, pinkfloydovskými náladami, jižanským rockem a já nevím ještě čím, je naprosto dechberoucí. Já jsem nahrávku slyšel snad desetkrát a vybrat pro vás jednu ukázku byl téměř nadlidský úkol. Nakonec jsem zvolil klidnější kousek Scared For The Children, který ale kromě
Beckovy virtuozity ukazuje také skvělý příspěvek zpěvačky Rosie Bones.

Troufám si tvrdit, že výběr tohoto týdne je dokazující, že rocková scéna má pořád co nabídnout i v nových nahrávkách, tak si to užijte!

Váš J.L.

foto: facebook.com/jeffbeck

Playlist 7. 8. 2017 – 11. 8. 2017

  • Zakk Wylde – Yesterday´s Tears (Book Of Shadows II, 2016)
  • The Cult – No Love Lost (Hidden City, 2016)
  • Eric Clapton – Spiral ( I Still Do, 2016)
  • Jeff Beck – Scared for the Children (Loud Hailer, 2016)
  • Rival Sons – Pretty Face (Hollow Bones, 2016)

Nestihl jsi poslouchat? Nevadí!

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Jarda Loucký

Nezávislý publicista a moderátor Radia ROCK MAX Jaroslav Loucký miluje rockovou muziku už od dětství a můžete ho vidět na všech významných koncertech, kde mimo jiné i překládá rozhovory s účinkujícími, např. v rámci tiskovek. Na fotografiích je zleva s Kenem Hensleym, na další s Tommy Victorem z Ministry, s Ronnie Jamesem (Dio) a Joe Elliotem (Def leppard). Na druhém řádku se Jarda vyfotil s Tony Iommim (Black Sabbath), Stevem Morsem (Deep Purple), Joey Tempestem (Europe) a Tarjou Turunen a na třetím řádku jsou momentky z Masters of Rock 2015 (Hammerfall, Krokus, Gotthard).

Vzkazy a náměty do Rockování s Jardou Louckým pište na rockmax@rockmax.cz

18.12.2016 | patří do: ROCK MAX, speciálky, top

Comments Closed