Rockování s Jardou Louckým

rockovani_jarda

Pravidelná rubrika

Časy vysílání

  • pondělí až pátek
  • 12:45, 15:30 a 20:15
  • a každou noc (i o víkendech) reprízy toho nejlepšího

Spousta dnešních rockových a metalových kapel kromě hudby samotné sází také na doprovodné show, které má mnohdy fanouška aspoň trochu děsit. Někdy je to spíše cirkusová podívaná na amatérské úrovni, ale někdy se muzikantům, nebo spíše jejich realizačním týmům, vcelku slušně daří navodit hororovou atmosféru. Při tom všem bychom ale neměli zapomínat, že byli průkopníci, bez kterých by Marylin Manson, Slipknot nebo třeba finští Lordi, asi nikdy nebyli tam, kde dnes jsou, resp. jaká je jejich pódiová show. Když se řekne hororový rock, tak mě osobně vždycky jako první napadne jméno Alice Cooper. Tento americký rocker má za sebou miliony prodaných alb, období kdy byl na výsluní hudební scény, ale také dobu, kterou trávil v protialkoholní léčebně. V roce 2017 vydal už svoje 27. studiové album a nazval jej Paranormal. Album vznikalo pod produkčním vedením osvědčeného Boba Ezrina a je bezvadnou zprávou, že hudba na něm je svěží a pořád plná náboje. Cooper si pozval na album také několik velmi známých muzikantů, a pokud jste příznivci U2, tak vás určitě potěší, že 9 z 10 základních kousků desky nabubnoval Larry Mullen jr. Billy Gibbons ze ZZ Top a Roger Glover si zahráli každý v jedné ze skladeb a právě titulní kousek Paranormal, ve kterém hraje Roger Glover si také tento týden pustíme. Cooper spojil svoje síly s Edgarem Winterem a Deep Purple a koncem léta 2017 odehráli masivní americké turné pro desítky tisíc fanoušků.

Věřím, že mi na těch pár minut dáte za pravdu, že tito veteráni mají rock opravdu v krvi a doufám, že budete s mým výběrem spokojení v průběhu celého týdne.

Váš J.L.

foto: www.alicecooper.com

Playlist 16. 10. 2017 – 20. 10. 2017

  • Sting – I Can’t Stop Thinking About You (57th & 9 th , 2016)
  • Styx – Radio Silence (The Mission, 2017)
  • Alice Cooper – Paranormal (Paranormal, 2017)
  • Black Star Riders – When The Night Comes In (Heavy Fire, 2017)
  • Johnny Lang – Last Man Standing (Signs, 2017)

Nestihl jsi poslouchat? Nevadí!

Here is the Music Player. You need to installl flash player to show this cool thing!

Jarda Loucký

Nezávislý publicista a moderátor Radia ROCK MAX Jaroslav Loucký miluje rockovou muziku už od dětství a můžete ho vidět na všech významných koncertech, kde mimo jiné i překládá rozhovory s účinkujícími, např. v rámci tiskovek. Na fotografiích je zleva s Kenem Hensleym, na další s Tommy Victorem z Ministry, s Ronnie Jamesem (Dio) a Joe Elliotem (Def leppard). Na druhém řádku se Jarda vyfotil s Tony Iommim (Black Sabbath), Stevem Morsem (Deep Purple), Joey Tempestem (Europe) a Tarjou Turunen a na třetím řádku jsou momentky z Masters of Rock 2015 (Hammerfall, Krokus, Gotthard).

Vzkazy a náměty do Rockování s Jardou Louckým pište na rockmax@rockmax.cz

18.12.2016 | patří do: ROCK MAX, speciálky, top

Comments Closed