NA KOLE VINOHRADY UHERSKOHRADIŠŤSKA 10. 10. – uzavřeno

Na-kole-vinohorady-Uherskohradistska

STEZKY UZAVŘELO PŘES ŠEST STOVEK NADŠENCŮ

Malý happening u sochy cyklistky v centru Uherského Hradiště byl poslední tečkou letošního desátého ročníku akce Na kole vinohrady Uherskohradišťska. Plastika od akad. sochaře Jiřího Vlacha byla symbolicky ozdobena věncem z listů a hroznů révy vinné ze dvou stezek akce NA KOLE VINOHRADY UHERSKOHRADIŠŤSKA.  Její příznivci se nenechali odradit chladným podzimním počasím a mimořádný počet 636 registrovaných účastníků vystartoval na všech devět připravených tras. Potkali se na nich cyklisté i vyznavači pěší turistiky nejenom ze Zlínského kraje, ale i z Varnsdorfu, Vrchlabí, Prahy, Pardubic, Olomouce, Ostravy, Příboru, Břeclavi nebo Hodonína. Ze Slovenska přijeli uzavřít stezky cyklisté ze Staré Turé, Bratislavy, Trenčína, Žiliny a Ružomberku. Uherskohradišťská akce nalákala dokonce účastníky ze Španělska, Portugalska, Švýcarska a Kanady.

V odpoledním programu nechybělo losování tomboly z registračních kuponů a vyhlášení vítězů soutěže na facebooku Městského informačního centra Uherské Hradiště, pořadatele akce.

Region Slovácko a Městské informační centrum Uherské Hradiště pořádají v sobotu 10. října 10. ročník tradičního zavírání cyklostezek pro velké i malé jezdce. Můžete se tak vydat po vinařských cyklistických stezkách, vychutnat si nádherné pohledy do kraje a navštívit zajímavá místa regionu. Cyklisté si mohou vybrat hned z několika tras, dle svých možností a navíc můžou navštívit muzea a památkové objekty na jednotlivých trasách zdarma nebo za zvýhodněné vstupné.

Akci doprovází i soutěž na facebooku městského informačního centra. Její účastníci – stejně tak i registrovaní cyklisté – mohou v rámci odpoledního programu na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti vyhrát hodnotné „vinné“ i „nevinné“ ceny.

Uherské Hradiště – Masarykovo náměstí:

8:30 – 10:00 Registrace účastníků

Akce se koná za každého počasí. Více na:  http://www.uherske-hradiste.cz/onas/18810/

30.09.2015 | patří do: ROCK MAX

Comments Closed