MARILYN OLIVER – rozhovor + fotogalerie

img_8770_bw
Akronská královna zazářila na přerovském bluesovém festivalu
Závěrečný koncert Marilyn J. Oliver byl vyvrcholením přerovského festivalu Blues nad Bečvou, který se konal ve dnech 11., 12. a 18. září v areálu a restauraci místního pivovaru Zubr. Akron ‘s Queen of Blues, tedy akronská bluesová královna, jak ji případně nazývají v městě amerického státu Ohio, odkud Marilyn pochází, se předvedla ve vrcholné formě. Silný,  místy syrový a jindy sametový hlas zpěvačky nadchl návštěvníky, kteří pokud netančili, si alespoň podupávali do rytmu. Vhodně vybraný repertoár ze skladeb Allman Brothers, BB King, The Temptation, Seal a jiných hudebních velikánů měl úspěch a vyžádal si ke konci představení další přídavky. Marilyn  J. Oliver ukázala i velmi příjemnou lidskou stránku své osobnosti, když se s každým zájemcem nechala vyfotit, rozdávala ochotně podpisy a korunovala vše okouzlujícími úsměvy.
Byla tak ochotná, že i po vyčerpávajícím výkonu nám poskytla malý rozhovor:
Kdy jste začala pociťovat, že tato muzika je vám blízká?
Od devíti let, kdy jsem začala zpívat v naší rodinné kapele. Otec si všiml, že hraji na klavír podle sluchu a bylo rozhodnuto. V kapele jsou také mé tři děti, syn Royal, ten hraje na bubny a zpívá a dcery Marsharee a Alana jsou doprovodnými zpěvačkami. A nesmím zapomenout na svého bratra Gerryho Olivera, který je také bubeníkem.
Odkud se bere ve vaší rodině talent k hudbě?
Asi také od mého prastrýce Moodyho Waterse (legendárního bluesmana – pozn.aut.). Ale i ostatní předci naší rodiny měli hudbu v krvi.
Jak jste se propracovala k titulu akronská bluesová královna?
Mimo působení v naší hudební skupině jsem dostala nabídky, abych vystupovala před koncerty známých umělců, jako Aretha Franklin, Ringo Starr, Three Dog Night a u dalších hvězd. Zpívala jsem také v rock ‘n’ rollové síni slávy v Clevelandu, kde byl uveden do Síně slávy prastrýc Muddy Waters. A tak to pojmenování asi vzniklo.
V Česku jste poprvé?
Ano a moc se mi tu líbí. Máte velmi hezkou zemi. Odehráli jsme zde asi 18 koncertů a všude jsme s kapelou byli přijati velmi vlídně. Je vidět, že vaši lidé rozumí hudbě a dovedou ji ocenit.
Vaše kapela je složena z českých hudebníků…
Na své evropském turné si vybírám na doporučení odborníků místní hudebníky. V Česku mě doprovází na kytaru Jiří Maršíček, na hammondky Jan Kořínek a na bicí Tomáš Vokurka. Jsou to skvělí muzikanti.
Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů ve vaší hudební tvorbě.
Rozhovor: Jana Šimčíková
Fotky pořídila Zlata Hanz:
22.09.2015 | patří do: ROCK MAX, Recenze

Comments Closed