JEDU NA DŘEŇ!

Jedu na dřeň! (2)_jpg

Po loňské Happy Rally jede letos barumka na dřeň!

Zatímco v sousedním Německu je 5% obyvatel dárci kostní dřeně, v Česku je toto méně než jedno procento. Nedostatek dárců kostní dřeně snižuje šanci pacientů s leukémií nebo onkologickým onemocněním téměř na minimum. Zvýšit počet dárců kostní dřeně se proto letos rozhodli na Barum Czech Rally Zlín projektem Jedu na dřeň!

Cílem kampaně je doplnit registr dárců kostní dřeně o mladé lidi do pětatřiceti let. V Německu vstupuje do registru dárců kostní dřeně každý dvacátý člověk, v ČR jen každý dvoustý. Přitom každé tři minuty je na světě diagnostikován další člověk, který onemocněl poruchou krvetvorby. Proto jsme se rozhodli využít naše znalosti a dovednosti v online marketingu a pomocí sociálních sítí se zaměřujeme právě na mladé lidi, kteří by registr dárců občerstvili,“ říká Jan Čada z agentury Reklamní Inženýři, která projekt v rámci Barum Czech Rally Zlín organizuje.

Zákeřné choroby se nevyhýbají ani sportovcům. Vinou nemoci se letos na barumce ukáže pouze exhibičně i její loňský účastník, spolujezdec Alex Kihunari (28) z USA. Ten na vhodného dárce také čeká a s velkou chutí se rozhodl kampaň Jedu na dřeň! podpořit: „Transplantace kostní dřeně je jediným skutečným lékem na jinak nevyléčitelné formy rakoviny, jakou je i ta, kterou diagnostikovali mně. Malý krevní vzorek tak může pomoci dostat někoho zpět do hry, která by jinak mohla skončit velmi brzy.“

Letos jsme se rozhodli dokázat, že lidem v našem kraji není lhostejný osud těch, kteří jsou těžce nemocní, a věříme, že s pomocí osobností ze světa motorsportu dokážeme oslovit tisíce mladých lidí, kteří se rozhodnou zapsat do registru dárců kostní dřeně,“ dodává Miloslav Regner, ředitel Barum Czech Rally Zlín.

Organizátoři barumky a Reklamní inženýři spolu s Českým národním registrem dárců dřeně připravili pro návštěvníky rally možnost zápisu do registru přímo v srdci soutěže. Rychle, bezbolestně a s malou odměnou. Odběrná místa budou na startu a v cíli rally a také v servisní zóně.

Na barumku dorazí každý rok desetitisíce fanoušků a já věřím, že všem bije srdce jak pro rally, tak i pro dobrou věc. Stejně jako na erzetě, tak i v životě platí, že kdo může, ten pomůže,“ uzavírá Jan Regner, zástupce ředitele Barum Czech Rally Zlín.

Každý čtvrtý pacient správného dárce nenajde. Co když budete právě vy ten jediný, kdo ho může zachránit?

Projekt Jedu na dřeň! přináší Barum Czech Rally Zlín společně se zlínskou komunikační agenturou Reklamní Inženýři. Spolupráce navazuje na loňskou www.happyrally.eu, která obletěla téměř celý svět.

www.jedunadren.cz

http://www.marrow4tomorrow.eu/

https://www.facebook.com/Jedunadren

www.youtube.com/user/barumczechrallyzlin/videos

20.08.2015 | patří do: Barum Czech Rally Zlín na ROCK MAXu, DRŽÍME SPOLU, ROCK MAX

Comments Closed