SOUTĚŽ O LÍSTKY NA 66. ZLATOU PŘILBU MĚSTA PARDUBICE

jirka štancl

V roce 1929 se parta nadšenců do motocyklů sešla, aby dala dohromady závod, který je v současnosti tím nejstarším na světě – Zlatá přilba města Pardubice. Úplně první ročníky se jely, čtete dobře, na dostihovém závodišti, přičemž jeden každý okruh měřil 2400 metrů. Závod byl přerušen pouze 2. světovou válkou a počátečním obdobím budování rozvinuté socialistické vlasti – to je přeci kapitalistické, jezdit na motorkách! Jenže pak naši soudruzi pochopili, že sovětští soudruzi maj taky motorky a závod se znovuobnovil. V roce 1964 se pak přestěhoval do Svítkova, kde vznikl speciální plochodrážní areál, kde se tento nejslavnější pouťák světa jezdí dodnes. Parádní areál, jehož parametry dodnes patří ke světové špičce, a zdejší traťáci umí s „matrošem“, jak se plošinářské hlíně říká, náramně pracovat.

Že tam nejezdila žádná ořezávátka, o tom svědčí i galerie vítězů – od toho premiérového, jímž byl Zdeněk Pohl, přes legendy jako Ole Olsen, Antonín Kasper, Jirka Štancl (na obrázku se svými 5ti! Trofejemi), či z nedávné doby Jason Crump, Leigh Adams a konečně loňský vítěz Darcy Ward. Pohříchu se čeká už od roku 1996 na dalšího českého vítěze – tím posledním byl Antonín Topinka v roce 1996.

Lákalo by vás se do Pardubic jet podívat a zažít neopakovatelnou atmosféru a vůni spáleného metylu (ano, na tento populární pohon plochodrážky jezdí). Není nic snazšího, než se zapojit do soutěže, kterou pro Vás dnešním dnem spouštíme. Pošlete na mail motokecy@rockmax.cz nebo na fcb MOTOKECY fotku, co pro Vás motorka či motorkářství znamená. Nejde o to ukázat, co máte doma za stroj, ale co pro vás ta definice motorkář znamená. Dva příspěvky s nejvíce like obdrží po dvou vstupenkách na sobotní a nedělní program tohoto jedinečného pardubické závodu, který se pojede o prvním říjnovém víkendu 3.­5.10.2014.

09.09.2014 | patří do: MOTO, ROCK MAX

Comments Closed