MOVEMBER – DÍKY VŠEM :)

movember

Zástupci naší ROCK MAXácké skupiny přispěli celkovou částkou 11 811 Kč. Děkujeme všem!

To se takhle jednou v roce 2003 sešla parta chlapíků na jedno v Melbourne v Austrálii. Slovo dalo slovo a na přetřes přišly ženské vnady, a nějak se došlo i na to, že ženské samy o sobě dokázaly své vnady prodat i jinak. Totiž použily je jako prostředek pro získání prostředků, ale i informovanosti, o rakovině prsů. A odtud už byl jen krůček k tomu probrat i rakovinu těch mužských předností. Tedy rakoviny varlat a prostaty. Jenže uznejme, není to tak jednoduché – to se má vážně ukazovat ta mužká pýcha? I u vědomí toho, že o kvalitách pánové rádi mluví, ale realita bývá… Prostě jiná.

A tak došlo na jinou mužskou pýchu – pořádný chlapský knír! Plán to byl jednoduchý ­ vrátit zpět na scénu knír, spíš jako žert a přitom udělat něco pro mužské zdraví. Přímo v roce 2003 se nevybraly žádné peníze, ale chlapi, kteří stáli za Mo, zjistili, jak ohromný potenciál má knír k tomu, aby vyprovokoval rozhovor o mužském zdraví.

Proč MOVEMBER? Anglické slangové slovo Mo pro moustache/knír a November, což je anglické slovo pro listopad, se pojí každý rok s projektem Movember. Movember vyzývá muže k tomu, aby změnili pomocí kníru svůj vzhled a tím celkově tvář mužského zdraví. Pravidla jsou jednoduchá: začni 1. Movembera/listopadu s čistě oholenou tváří a nech si po dobu jednoho měsíce růst knír. Knír se stává stuhou mužského zdraví, prostředkem, kterým se získává povědomí a fondy pro ovlivňování mužského zdraví. Podobně, jako když se někdo oddává charitativnímu běhu nebo chůzi, se muži Movemberu zavážou k tomu, si nechat narůst knír po dobu 30 dnů.

Loňský rok více jak 14000 registrovaných od nás vybralo 594 000 Kč v rámci podpory boje s rakovinou prostaty. Prostředky vybrané letos v České republice putují na nadační fond MUŽI PROTI RAKOVINĚ, který je zaměřený přímo na podporu boje s rakovinou prostaty a změnu pohledu na zdraví chlapů. Nadační fond MUŽI PROTI RAKOVINĚ poskytuje informace přispívající k podpoře boje proti rakovině prostaty, a vybranými prostředky v rámci kampaně MOVEMBER přímo podporuje tento boj a osvětu v rámci České republiky.

A proto vznikla skupina MOVEMBER ROCK MAX, abychom ukázali, že my rockeři umíme máknout a pomoci správné věci! Ale pozor! Nejsou to jen chlapi (MO bro), ale symbolickým namalováním kníra se mohou připojit i rockerky – MO sista! Najděte skupinu ROCK MAX a mrkněte, jak jsme to společně zvládli. Klidně můžete poslat fotografie, jak vám to kníračení šlo.

České MO bro zastupuje třeba Oto Balage, Michal Dvořák, Ondřej Havelka, Petr „Kuchta“ Kuchař, Dan Bárta, David Matásek nebo Michal Pavlíček a spousta dalších.

HESLO NA ROCK MAXU ZNÍ – CHLAPI SOBĚ, HOLKY VŠEM :)

22.10.2014 | patří do: ROCK MAX, top

Comments Closed