Barum Czech Rally Zlín

barum

Letošní již dvaačtyřicátý ročník se pojede v termínu 31. srpna – 2. září 2012. Barumka bude opět součásti seriálu FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC), dále Intercontinental Rally Challenge (IRC) a Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally 2012 (MMCR). Na sklonku prázdnin se očekává na Zlínsku opět velmi kvalitní startovní pole v čele s továrními posádkami Škoda Motorsport. Posádky se začnou sjíždět do centra soutěže začátkem posledního srpnového týdne. Ve středu 29. srpna proběhnou seznamovací jízdy na nedělní etapu, se sobotními zkouškami první etapy se posádky seznámí ve čtvrtek 30. srpna. Ve čtvrtek ve večerních hodinách jsou na programu i technické přejímky soutěžních vozidel. Technické přejímky proběhnou opět ve zlínské sportovní hale od půl osmé až téměř do půlnoci. V tradičním čase kolem čtvrteční půlnoci pak posádky v ulicích Zlína absolvují seznamovací jízdy na divácké Super rychlostní zkoušce.

V pátek 31. srpna od 8 do 13 hodin se pojede testovací rychlostní zkouška neboli shakedown, letos je její trasa vytyčena na klasickém úseku mezi Pohořelicemi a Komárovem, přičemž hned v úvodních metrech najdeme oblíbenou diváckou zónu na návsi v Pohořelicích. Odpoledne se uskuteční na zlínském náměstí před radnicí doprovodný program, jehož součástí bude i přejímka vozidel vloženého závodu Star rally historic.
Organizátoři stejně jako vloni plánují zařazení jízdy historických vozů po trati městské rychlostní zkoušky. Fanoušci se budou moci opět těšit na automobily z 20. a 30. let, nově ale přibude i vzpomínková jízda „Zlínská osma“, v rámci které na trať vyrazí také sportovní monoposty z 50. let. Krátce před čtvrt na deset večer pak na trať divácké Super RZ vyrazí první soutěžní vůz startovního pole IRC, městská erzeta skončí podle plánu kolem jedenácté hodiny večerní.
To pravé závodění vypukne v sobotu 1. září ráno. Dopoledne se pojedou dvakrát rychlostní zkoušky ve Slušovicích a na Pindule, odpoledne rovněž dvakrát Lukov a Tesák. Současně se startem sobotní první erzety startuje i úvodní přímý televizní přenos na satelitním kanále Eurosport. Právě z důvodu přímého přenosu na satelitní stanici Eurosport se úsek Slušovice pojede jako polokruhová zkouška, což bude pro diváky velmi atraktivní. Jezdci obkrouží dvě kola kolem slušovické dostihové dráhy a objektu bývalé banky AB, poté trať odbočí stoupáním z Nových Dvorů k obci Březová a dále přes Hvozdnou až do cíle před obcí Veselá.
V neděli 2. září se pojedou rychlostní zkoušky Halenkovice, Kudlovice a Maják. Poslední jmenovaná RZ bude opět v obou průjezdech živě přenášena Eurosportem. Maják se oproti loňsku pojede v protisměru, cíl bude umístěn nedaleko cíle celé rally, ve zlínské městské části Kudlov. Stanoviště Stop najdeme na autobusové točně, kde byl vloni start a kde je dostatek místa pro přenosové vozy. Rozdílení cen pro nejlepší posádky a vyhlášení výsledků proběhne a cílové rampě umístěné pod zlínským Velkým kinem od 14:30 hodin.

V průběhu Barum Czech Rally Zlín se uskuteční v sobotu 1. září hudební festival pod názvem Zlínský Woodstock 2012. Letošní v pořadí již dvanáctý ročník proběhne ve Zlíně-Malenovicích na prostranství firmy VLW v bezprostřední blízkosti diváckého místa na legendární rychlostní zkoušce Maják. K největším hvězdám festivalu v malenovickém podhradí patří skupina Support Lesbiens a zpěvák Michal Prokop s kapelou Framus Five. Pořadatel akce připravil pro účastníky rovněž stanové městečko, které mohou využít i fandové rally. Jeho výhodou je blízká vzdálenost k atraktivnímu diváckému místu na rychlostní zkoušce Maják v Malenovicích pod hradem. Legendární erzeta Maják se jede v neděli 2. září a první vůz odstartuje v 10.10 hodin, respektive v 13.10 hodin.

Rádio ROCK MAX samozřejmě bude u tohoto našeho největšího motoristického svátku u nás s vámi! Nejrychlejší informace, postřehy, dopravní uzavírky… Prostě všechno, co vás zajímá.

01.08.2012 | patří do: ROCK MAX, top

Comments Closed