38. Letní filmová škola Uherské Hradiště

lfs

Filmové fanoušky čeká další dávka snímků! Ve dnech 21. až 28. července proběhne v Uherském Hradišti 38. ročník Letní filmové školy, což je největší nesoutěžní filmový festival v České republice. Cílem akce je rozšiřovat filmový obzor členů filmových klubů a filmových nadšenců (z nich velkou část tvoří středoškolští a vysokoškolští studenti) a seznamovat je s filmovým uměním v nových a netradičních souvislostech.

Rádio ROCK MAX u toho samozřejmě nesmí chybět!

Program najdete na www.lfs.cz

Bohatý doprovodný program představí samostatná koncertní stage, tentokrát v prostorách kina Mír. V rámci LFŠ Music Stage 2012 vystoupí přední jména domácí hudebně alternativní scény Iva Bittová, Lenka Dusilová, Načeva, Midi lidi, Traband, Floex, DVA a Bratři Orffové.

Vychutnat si kávu v naprosté tmě a vcítit se na chvíli do situace nevidomých budou moci poprvé také zájemci v regionech. Kavárna potmě s nevidící obsluhou, která dosud stávala jen v Praze, vyrazí v pátek na cestu po republice. Pořadatelé ji umístili do speciálně upraveného a zatemněného autobusu. Každý, kdo netradiční kavárenský podnik navštíví, přispěje stokorunou do sbírky Světluška na pomoc lidem se zrakovým handicapem. V autobusu v jedné směně pracují čtyři lidé – dva průvodci-číšníci, hosteska a barman. Ve vozidle je šest kójí. Každá z nich je s jiným čalouněním a má jiný tvar i jméno. První zastávka bude od 13. do 15. července v Ostravě. Autobus pak dorazí i do Uherského Hradiště, kde ho můžete navštívit od 27. – 28. 7. v rámci Letní filmové školy.

Živé sochy v Uh.Hradišti v rámci LFŠ

Do Uherského Hradiště zavítá také Supermarket Šapitó, k vidění budou i živé sochy

Praha, 19. července 2012 – V centru Uherského Hradiště, konkrétně ve Smetanových sadech, vyroste od 21. do 25. července cirkusové šapitó. Na návštěvníky však nečekají akrobatické výkony ani drezura zvířat. V šapitó budou pět dní bydlet a pracovat mladí lidé z několika evropských zemí.

V tomto netradičním prostoru se budou učit, jak efektivně a s využitím uměleckých prostředků informovat veřejnost o problematice odpovědné spotřeby. S výsledky jejich práce v podobě divadelních, výtvarných a hudebních happeningů pořádaných na ulicích Uherského Hradiště se bude moct seznámit i veřejnost. Výměna mládeže se koná ve spolupráci s Letní filmovou školou Uherské Hradiště 2012.

Více info ZDE: TZ_Do_Uherskeho_Hradiste_zavita_Supermarket_Sapito

17.07.2012 | patří do: ROCK MAX, top

Comments Closed